Do startu pozostało:

Przedstawiamy pacemakerów 3. Gdańsk Maratonu! To oni poprowadzą maratończyków na określone czasy. 

 


 

PACEMAKERZY 3:00


zbigniew marzec

 

 

 

Zbigniew Marzec - jestem biegającym kucharzem choć na pewno tego nie widać :) Maraton w Gdańsku Bedzie moim 8 ale nie ostatnim... W tym roku planuje jeszcze „pozającować” w Warszawie i w Lublinie na maratonach...

 

 


 

sarapuk

 

Krzysztof Sarapuk - 10 start jako pacemaker na 3:00. Triathlonista, maratończyk. Aktualny mistrz polski age group na dystansie olimpijskim, PB w maratonie 2:29.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tomasz Zinko

 

 

 Tomasz Zinko (pobiegnie tylko pierwszą połowę)  - W ostatnich 2 latach doświadczyłem 10 maratonów (najszybciej 3h17min38s) i 3 połówki (najszybciej 1h30min34), będąc 6 razy pacemakerem i zdobywając Koronę Maratonów Polskich. Bieganie stanowi dla mnie reset po pracy, od codzienności, od stresów, pozwala zbadać własne ograniczenia, wyzwala endorfiny i inne takie żyjątka, które poprawiają samopoczucie.

 

 

 

 


PACEMAKER 3:15


 

darek kokocinski

 

 

Darek Kokociński: Traktuję bieganie jako zabawę, oderwanie od codziennej rzeczywistości, zabieram na zawody swoją rodzinę - partnerkę i dwójkę dzieci, 7-letniego Mateusza i 5-letnią Laurę. Dla dzieci to frajda zobaczyć nowe miasta, zwiedzić nasz kraj a przy okazji nacieszyć się wspólnymi przeżyciami, rywalizować w zawodach z rówieśnikami. Nie mam planów pod konkretny start i osiągnięcie wyniku, bardziej zależy mi na szczęściu i czerpaniu radości z życia, poznawaniu nowych, ciekawych ludzi, którzy mają taką samą pasję. Życiówka w maratonie: 2:57:27. Pacemaker podczas 1 PZU Gdańsk Maratonu.

 

 

 

 

 


PACEMAKERZY 3:30


 

Łukasz Lubowicz

 

 

Łukasz Lubowicki – biegam amatorsko od ponad 20 lat zaczynając jako 15-minutowy truchtacz. Obecnie na swoim koncie mam zaliczonych ponad 60 maratonów w Polsce i za granicą z najlepszym czasem 03:08, 10 biegów ultra, górskie biegi na orientację oraz całe mnóstwo różnych krótszych biegów ulicznych, które przestałem już zliczać. Masz kłopot z utrzymaniem równego tempa podczas biegu? Planujesz pobiec maraton w 3,5 godz.? Zapraszam pod swoje balony! Mój plan to równe tempo 4:58 min/km.


 

 

 

 


bartek wasinski jest zgoda ale musi byc podpis autora foto

 

 

Bartek Wasiński - "Maratończyk i Ultramaratończyk z życiówka w maratonie 3:13:57 i wynikiem na dychę poniżej 40 min.

Z wielką przyjemnością pop rowadzę grupę na wynik 3:29:59. 3. Gdańsk Maraton będzie szóstym startem na tym dystansie."

 

 

 


4 Piotr Słodowicz

 

 

Piotr Słodowicz: Na co dzień "bankster" po dobrej stronie mocy. W wolnej chwili pasjonat biegania, roweru, uroków przyrody. Od kilku bawię się triathlonem. Wyznaję zasadę 3xZ. Najbardziej udany start to drugi maraton, po 12 miesiącach od rozpoczęcia biegania, który pobiegłem z czasem 3:07:58, co pozostaje nadal moim rekordem. Podziwiam ludzi lubiących startować często w maratonach, to ogromny i satysfakcjonujący wysiłek. Pacemaker podczas 1. i 2. PZU Gdańsk Maraton, Maratonu Solidarności oraz Półmaratonu Gdańsk.

 

 


 PACEMAKERZY 3:45


 

brzezinski i zawada Andrzej Brzeziński Piotr Zawadzki

Obaj biegamy od 4 lat, obaj pierwsze kroki stawialiśmy z grupą Night Runners Płock i pod jej szyldem starujemy do dziś. Należymy również do grupy biegowych zapaleńców, którzy w zeszłym roku wymyślili i zrealizowali szalony pomysł I-go Ultramaratonu na Mazowszu "RYKOWISKO" w którym oczywiście również wzięliśmy udział. (II edycja 04.06.2016 - zapraszamy) Jeśli chodzi o doświadczenie maratońskie to mimo w sumie krótkiego stażu mamy na koncie po kilkanaście biegów na tym dystansie miedzy innymi w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Dębnie, Wrocławiu + kilka górskich jak również ultra, w zeszłym roku zadebiutowaliśmy jako pacemakerzy w I PZU Gdańsk Maraton prowadząc grupę na czas 3:45, wygląda na to że chyba daliśmy radę bo otrzymaliśmy zaproszenie ponownie na II edycję, a teraz III :) - dziękujemy. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia wszystkim startującym w III Gdańsk Maraton a w szczególności tych z którymi spotkamy sie w grupie 3:45.

 

 


PACEMAKERZY 4:00


 

Tomasz Pankowski

 

 

Tomasz Pankowski - Mam 43 lata, mieszkam z rodzinką w Gdańsku, interesuje się historią II wojny światowej. Pasją zdecydowanie jest bieganie, rower oraz narty. Bieganiem zainteresowałem się w 2009 r., debiutując w nocnym biegu świętojańskim na 10 km. No i stało się! wciągnęło na maxa… Bieg jest dla mnie oderwaniem się od rzeczywistości, przeniesieniem się w inny świat. Całkiem niedawno zainteresowałem się też triathlonem tu jeszcze bardziej można poznać możliwości oraz granice swojego organizmu. Plany na 2017 r. - Pełen dystans triathlonowy w Poznaniu i chrapka na koronę półmaratonów polskich…Jak mają się cyfry w mojej pasji? maraton – 3:25.

 

 


andrzej wyrzykowski

 

Andrzej Wyrzykowski: Jako pacemaker wystartuję w Gdańsk Maraton po raz trzeci. W pierwszej edycji wraz z Zibim Jakubek prowadziliśmy grupę biegaczy, chcących osiągnąć czas 4:00 na mecie. Poprzednią edycję wspominam z uśmiechem. Wielka radość, możliwość dzielenia się emocjami z innymi biegaczami, czyli niezapomniane przeżycie. Dystans 42,195 km jest mi doskonale znany, ponieważ biegam maratony od 8 lat. Życiówka 3:26:01. Każdy maraton to inna historia, nowe wyzwanie, a prowadzenie grupy to coś szczególnego. To duża odpowiedzialność i nieodparta chęć sprawdzenia się w roli „zająca”. Pobiegnijmy wspólnie, wspierajmy się na trasie a na mecie cieszmy się naszym sukcesem. Do zobaczenia na starcie ;)

 

 

 

 


zibi jakubek

 

 

Zibi Jakubekmieszkam w Gdańsku. Jestem maratończykiem od kilku lat, przebiegłem kilkanaście królewskich dystansów, jako pacemaker zaliczyłem 4 maratony oraz kilka połówek i krótszych biegów. Moja życiówka na maratonie to czas 3:22 który wybierałem w Dębnie 2016 roku. Uwielbiam pomagać jako zając, a na gdańskim maratonie będę pejsował po raz 3-ci z rzędu. Razem z moim biegowym przyjacielem Andrzejem gwarantuje dobrą zabawę i fajne zwiedzanie naszego pięknego Gdańska.

 

 


PACEMAKERZY 4:15


dariusz lulewicz

 

 

Dariusz Lulewicz – 38 lat, w sercu zaś 18 wiosen, bo wiecznie zakochany w dwójce wspaniałych dzieci i równie cudownej żonie, Madzi. Biegam od ponad 10 lat, jest to dla mnie wręcz nałóg. Biegam często i dużo, także pchając wózek z moim 5-letnim synkiem Robertem, a także wózek inwalidzki z moim niepełnosprawnym bratem bliźniakiem, Tomkiem, a w kolejce do wspólnego biegania czeka jeszcze młodszy syn - Staś. Do tej pory przebiegłem 16 maratonów, ponad 20 półmaratonów i prawie 200 biegów na krótszych dystansach. Pacemakerem byłem już kilka razy, w większości na dużych imprezach biegowych w Trójmieście. Wiele razy prowadziłem też znajomych biegaczy na konkretny czas, od biegu na 5km do półmaratonu. Zamierzam biegać przynajmniej jeden maraton rocznie do emerytury, a jak się da, to i dłużej ;).

 

 

 


 

rafal gorecki

 

 

 

Rafał Górecki - Mam 42 lata. Biegam, bo lubię… Od 5 km po maraton i zabawę w triathlon.

Na swoim koncie mam kilkadziesiąt startów na królewskim dystansie. Jako Pacemaker wystąpię w gdańskim maratonie po raz trzeci. Bieganie to moja pasja i styl życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PACEMAKERZY 4:30


Bartek moll

 

 

 

 

Bartek Moll - Biegam od 2008 roku. Od tego czasu uczestniczyłem w wielu maratonach w kraju (m.in. Kraków, Warszawa, Dębno, Poznań, Gdańsk) jak i za granicą (Amsterdam, Barcelona, Berlin). Największym jednak przeżyciem był udział w 2010 w maratonie w Nowym Jorku. Tego nie da się opisać słowami! Od czterech lat jestem pacemakerem w Maratonie Solidarności w Gdańsk oraz od 2 w Gdańsk Maratonie.

 

 

 

 

 

 

 

 


michal esteban

 

 

 

 

Michał Esteban – zawodowo fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego w klubach sportowych i kadrach narodowych. Biegowo zwany Estebanem - Książe Prahy. Reprezentuje klub Rajtarowianka Drzonków. Ultramaratończyk, etatowy pacemaker na imprezach biegowych."

 

 


PACEMAKERZY 4:45


Karolina Wegrzynska

 

 

 

 

Karolina Węgrzyńska - swoją przygodę z bieganiem rozpoczęłam 4 lata temu, od tego czasu regularnie stratuje w biegach na różnych dystansach. W 2015 r. zadebiutowałam w triathlonie na dystansie 1/2 IM. Maraton Gdański będzie moim czwartym maratonem, a pierwszym w roli pacemakera na tym dystansie. Wcześniej miałam okazję prowadzić grupę na ostatnim Biegu Westerplatte, również w duecie z Anną Gruźlewską.

 

 

 


 

ania gruzlewka

 

 

 

Ania Gruźlewska - zwykła dziewczyna z podwórka 🙂 , małomówna, nierzucająca się w oczy. Marzy, żeby doba miała 48 godzin, bo cierpi na nieustanny brak czasu. Bieganie pomaga jej na chwilkę przewietrzyć szare komórki. Stała pasażerka Pendolino, bo w tygodniu przebywa w innym mieście, a za bardzo tęskni za 3M. Przebieranie nóżkami sprawia jej teraz radość, a czas i poprawianie życiówek straciło dla niej znaczenie. Na trasie z Karoliną zapewnimy profesjonalną opiekę:)

 

 

 

 

 


PACEMAKERZY 5:00


Małgorzata Masłowska

 

 

 

Małgorzata Masłowska - Lubię biegać, jeździć na rowerze, pływać. Każda aktywność to dla mnie przyjemność i zabawa. Chcę się z Wami podzielić tą radością. Na swoim koncie mam liczne starty w zawodach biegowych (8 maratonów), rowerowych oraz w imprezach triatlonowych (5 razy ukończyłam ½ IM).Jako pacemaker zadebiutowałam podczas 1. PZU Gdańsk Maratonie. Od 2011 roku reprezentuję gdyńską grupę biegową „biegamyrazem.pl”. Stawiam sobie racjonalne cele biegowe, dlatego cieszę się z sukcesywnego poprawiania własnych osiągnięć. Życiówkę w maratonie (4:02:06) osiągnęłam podczas trzeciej edycji OWM. Hasłem przewodnim grupy biegnącej na czas 5:00 będzie: „GRUPA, JEST MOC?  JEST RADOŚĆ?” Obiecuję, że będzie i radość i moc. Zapraszam!

 

 

 

 

 


Marek hudzik

 

Marek Hudzik – biegam 6 sezon, zacząłem od Biegu Urodzinowego w Gdyni, w 2012 roku. Od tego czasu się zaczęło i trwa nadal. Biegam z BBL w poniedziałki, a w soboty na bulwarze biorę udział w Parkrun'ie ( już ponad 190 na liczniku). Startowałem też w kilkunastu półmaratonach (PB 01:40:59 )i biegach na 10km ( PB 46'37"). Oczywiście i maraton się trafił 6 razy z najlepszym czasem 03:43:51 na OWM. Jako oficjalny peacemaker debiutowałem na maratonie w Gdańsku w 2016r ( 4h59"56'), a prowadziłem grupę również w tym roku na 10 km na Biegu Urodzinowym w Gdyni. Pozdrawiam i zapraszam na 17999 s biegania po Gdańsku :)