Do startu 4. Gdańsk Maratonu pozostało:

 

Czytaj więcej...

Co powiecie na pakiet startowy pod choinką? 

Przygotowaliśmy dla Was specjalne, świąteczne vouchery. Podarujcie maratończykom idealny prezent na święta!

Zamówienia możecie składać do 17 grudnia, na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Cena 99 PLN. Voucher wyślemy kurierem, na pewno będzie na czas.

                                                                                                                       

 

Czytaj więcej...

Mikołajki! 
Kogo byście obdarowali takim kominem? Możemy to zrobić w Waszym imieniu :) Napiszcie w komentarzu pod konkursowyn postem na naszym profilu na Facebooku jedną osobę, która Waszym zdaniem zasłużyła i dodajcie dlaczego, a nasz Święty Mikołaj wybierze 15 szczęśliwców, których obdaruje takimi prezentami. Konkurs startuje dziś o godz. 20:00! 

*udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. 
REGULAMIN

                                                                                                                       

Gdańsk, dnia 2 października 2017

Czytaj więcej...

4. Gdańsk Maraton – biegniesz i zwiedzasz

4. Gdańsk Maraton to wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start w imprezie, która odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku i skorzystać z niższej opłaty startowej! Jej organizatorami są Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu.

Gdańsk Maraton to nie tylko sportowe emocje, walka ze swoimi słabościami i ustanawianie nowych rekordów życiowych. To także wyjątkowa i przyjazna trasa biegu, dzięki której w ciągu tych kilu godzin potrzebnych na jej pokonanie, można poznać wiele ciekawych, często symbolicznych miejsc. Jedna pętla prowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. To niezwykła okazja do poznania Gdańska w ciągu 4-5 godzin, to czas jaki przeciętnie zajmuje pokonanie dystansu 42,195 km. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dla pierwszego 1000 osób obowiązuje opłata startowa w wysokości 79 PLN. Po przekroczeniu tego limitu, wzrośnie do 99 PLN. Ten próg cenowy będzie obowiązywał do 31 grudnia br. Wraz z upływem czasu, jego wysokość będzie rosła, więc nie warto odkładać tego momentu na ostatnią chwilę.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: gdanskmaraton.pl

Razem z maratonem wystartuje również Sztafeta Maratońska. To idealna możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o pokonaniu królewskiego dystansu.

 

Start w sztafecie to znakomita forma integracji i zespołowego działania na rzecz wspólnego sukcesu. Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać czteroosobową drużynę i zgłosić się do sztafety. Zawodnicy biorący udział w maratonie mogą również w ten sposób zapewnić sobie znakomite wsparcie na trasie, które z pewnością pozwoli zwalczyć każdy kryzys. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,4 km/8,4 km/10,7 km/6,7 km), powoduje, że 4. Gdańsk Maraton staje się imprezą dla każdego!

 

By zarejestrować sztafetę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: gdanskmaraton.pl. Obowiązuje limit 200 drużyn czteroosobowych.

Wysokość opłaty wpisowej /za drużynę/:

  • do 28.02.2018 r. – 319 zł
  • 01.03 do 26.03.2018 r. – 399 z

Wszyscy Uczestnicy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają na mecie pamiątkowe medale oraz pakiet startowy, który przysługuje wszystkim maratończykom.

Pakiet dla Maratończyka

Z myślą o uczestnikach maratonu, Gdańska Organizacja Turystyczna wraz z Gdańskim Ośrodkiem Sportu przygotowała specjalny pakiet Karty Turysty. Dzięki niemu każdy biegacz i osoby, które przybędą z nim do Gdańska aby, mu kibicować, będą mogli poznać nasze miasto jeszcze wygodniej i taniej! Ten pakiet zapewni liczne bezpłatne wejścia do gdańskich obiektów oraz szereg atrakcyjnych zniżek.

                                                                                                                                  

 

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na Expo Półmaratonu Gdańsk, gdzie znajdziecie nasze stoisko 4. Gdańsk Maratonu /14-15 kwietnia 2018/.

Czekamy na Was w sobotę w godzinach 10-20 oraz w niedzielę od 7 do 13 w hali C AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11.

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym będziecie mogli wygrać pakiety startowe 4. Gdańsk Maratonu. Znajdziecie też tu fotościankę, na której zrobicie sobie pamiątkowe zdjęcie. Poznacie trasę naszej imprezy oraz będziecie mogli wspólnie z nami, ponownie przeżyć emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom maratonu, oglądając wideo z tegorocznej edycji.

Zachęcamy również do kibicowania uczestnikom na trasie półmaratonu. Dołączcie do nas!

                                                                                                                       

Czytaj więcej...

 

Startujemy 14 i 15 kwietnia 2018 roku! Zapiszcie tę datę w swoich kalendarzach biegowych już dzisiaj:) 14 kwietnia imprezy towarzyszące, 15 kwietnia start główny!

Czytaj więcej...Przedstawiamy Państwu wyniki konkursu kibicowania, zorganizowanego przy okazji 3. Gdańsk Maratonu. Zgodnie z zasadami konkursu, wyłoniliśmy szkoły, które przygotowały najciekawsze i najgłośniejsze strefy kibicowania, wspierające uczestników na trasie maratonu.

Czytaj więcej...

 

Drodzy biegacze!
Gratulujemy Wam ukończenia 3. Gdańsk Maratonu oraz imprez towarzyszących! Cieszymy się, że wybraliście naszą imprezę i byliście z nami. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć, ustanowionych "życiówek", wylanego potu na ulicach naszego miasta.

Czytaj więcej...

W 3. Gdańsk Maratonie 9 kwietnia 2017 rozwiązał się worek z rekordami. Wystartowało blisko 3400 osób co stanowi rekord frekwencji. Zwycięzca i pierwsza kobieta na mecie znacznie poprawili czasy z poprzednich edycji imprezy. Ponadto wszyscy mężczyźni z podium ustanowili swoje „życiówki”.